Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.

somniator

ARMY RUN 2017

30 fotek 24.7.2017 - zobrazení
Na ARMY RUN VYŠKOV 2017 jsem se přihlašoval již na jaře. Podle loňských recenzí asi nejtěžší závod celé série. Jaká byla trať? Co cvrčci a červi na trati? Jaké bylo speciální překvapení od organizátorů na trati ?
Na závod jsem se moc těšil, i když to byla premiéra. Sedí mi vojenský dril a těšil jsem se na vojenské prostředí „Březina“ (velký výcvikový tábor pro vojáky tankové a ženijní techniky). Podle startovky byl závod docela konkurenčně nakopnutý: Satinský, Šála, Šulc, Podzimek…. to byly jména, která čeří vody v prvních top 5 OCR ČR závodech. Před závodem mi nebylo moc dobře a počasí bylo jak u babičky v prádelně a spíš to bylo na lehátko a Mojito někde u vody. Skupinky byly na startu menší, ale zato tempo bylo drsnější. Ihned od začátku nás hodili do kaluže a tak došlo na bahenní sliby od organizátorů. Ihned po startu byla trať více běhavá a tak jsme to nakopli hned od začátku i kvůli frontám na překážkách. Okamžitě jsme naběhli do terénu a mezi tankovou stopou se běželo docela blbě. Začali klasické „hopsací a přelézací“ překážky. Byl jsem rád, že na 3. km byla občerstvovačka – vedro bylo neúnosné. Tady jsme zapili červy - jedna z překážek. Pak začalo maso! Kaskáda překážek po sobě jdoucích. To nás vyšťavilo více, než kdyby tam byly kratší přeběhy – různé vyskakování, plazení, přelézání, probíhání budov…atd. Pvní „SURPRISE“ byla Tatra osmikolka, která se podlézala. Visutý žebřík šel v pohodě, ale stále mě tahala lopatka, která mi někde přes týden nastydla. Docela zásek byly „rybníčky“ kde byla soustava 3 hlubokých mokrých ploch, která vás prověřila, zda máte alespoň plavecký styl „čubička“. Jako bývalý triatlet jsem se tu cítil dobře a nahnal nějakou tu setinku k dobru. Tady na 6. km ještě terénem přitvrdili a dostali jsme se do takové „trailové“ tratě, která byla technicky těžká: mnoho kamenů, bahna, klacků a stromů. Tady jsem byl zase vděčny za závody v „orientačním běhu“ a liboval jsem si. Doháněl jsem borce z předešlé vlny. „Stěna z kulatin „ byla super, byť klouzala jak rohlík od másla. „Šplh“ byla asi snad klíčová překážka: zde snad angličákovalo nejvíce lidí. Na své noze mám od šplhu mozol jak pětistovku, takže se trénink se vyplatil a bez BP valím dál. Další zlom byla střelba ze vzduchovky. Neměl jsem brýle a voják mi říká “střílej na ten nápis“ říkám si „ to bych tam musel jaký vidět“ zadržuji dech a zarazím pažbu do ramene, pomalu mačkám spoušť: NÁBOJ ZAZVONÍ o plechový terč a trefuji. Po delším běhu bylo další plazení, ale v totálních sračkách a bořícím se bahnu. Další zářezy a díry na vrub trička. Pak nastal táááhlý dlouhý kopec, říkal jsem si, že tady přece nebudu chodit, přidávám na tempu a nedívám se dopředu a tepy lítaly jak MIG 21, byl jsem skoro u 200% svého maxima. Ke konci byla „střelba do dětí“ – tedy do nás – běh s přilbou v lese, kde do nás stříleli paintbollem a borci to fakt uměli, trefili mě 2x. Pak byla další plavecká vložka v brutální bahenní tůni, ale to už jsem slyšel speakerku a tušil jsem, že bude už konec. Další byly kůly, kde jsme si s holčinou pomohli – to se smělo a bylo to i popsáno v pravidlech. Tak jsme ušetřili další setinky. Divácky nej byl „Monkey bar“, začátek byl ok, ve druhé třetině mi vypustí ruka a padám: budu si pamatovat, že držátko z gumové hadice je docela „mrcha“! Jdu na poctivých 30 BP a posledních 10 shybů dávám na pohodu a už jsem kousek do cíle.
Resumé: 5. místo není zase tak špatný (a to se mi ráno fakt nechtělo) v tak velké konkurenci, ztráta na 3. místo jsem měl pouze 1:25 min, trať byla fakt pěkná, hlavně běžecky a určitě to byla super zkušenost s překážkami, které asi nikde jinde nezažijete. Takže pokud zdraví bude držet, určitě v r. 2018 poběžím znovu.