WISONKA RACE 2017 / OCR ZÁVOD 7 KM +30 PŘEKÁŽEK / + REPORT

Název

Popis

ZÁVOD NA VYSOČINĚ ANEB ZEMAN BY SE DIVIL
Jsem už ve druhé půlce letošní sezóny v OCR roli zelenáče a sběrače. Zelenáče, protože po 20 letech závodění v triatlonu a po 6 letech nic nedělání jsem našel motivaci opět se postavit na start a závodit. Sběrače, protože jsem si řekl, že odzkouším více různorodých závodů a nasbírám zkušenosti, co vlastně OCR obnáší.
Wilsonka race 2017 dostala přednost před velkými soutěžemi jako např. Spartan race nebo jinými běžeckými závody. Zaujala mě zajímavým videm, kde byli jiné překážky než na ostatních závodech. Hodně mně zaujalo i prostředí kde se závod odehrával. Zde pořadatelé maximálně využili celého prostoru autokempu a diváci vás - závodníky mohli potkávat opakovaně na různých překážkách. Dne 9. 9. 2017 se babí léto nekonalo a na teploměru v autě jsem měl 11 o C., věděl jsem, že se zase budeme máchat ve vodě a začali jsme spekulovat, zda půjdeme v krátkých či dlouhých nohavicích a rukávech.
Start byl klasicky po vlnách. Letos se sešla na vysočině velká konkurence: dojeli střelci z Libereckého kraje, z Č. Budějovic nebo i z Bratislavy. Musím říct, že se zapomíná na jednu z nejzákladnějších překážek a tou je běh. Zde byla znamenitá a moc vás prověřila, jak umíte běhat v různých terénech: byly zde rychlé pasáže, úzké cestičky v borovicovém lese, technické pasáže mezi kamením, nechyběly pořádné krpály v kopcovitém terénu a samozřejmě ty oblíbené překážky. Musím říci, že si pořadatelé vyloženě libují v silových a visících disciplínách, docela jsem je podezříval, že jsou někteří aktivní lezci, protože některé okoukané překážky dotáhli do nemožných variant. Naštěstí to bylo ku prospěchu věci. Překážky byly rozmanité a bylo jich nasypáno opravdu hodně. Podle loňského videa jsem věděl, že bude asi legrace, protože některé překážky jsem nikdy nešel a věděl jsem, že s nimi budeme mít většina problémy. Rozhodně neokoukané byli například NINJA JUMP, KOMÍN, ŠOUPAČKA, PRKNO nechyběl AZ KVÍZ, super peckou byla VELKÁ „U“ RAMPA, ZAVĚŠENÉ BARELY a moc se mi líbil MONKEY BAR, kde byla varianta z volantů a konec byl opepřen volně houpací deskou s lezeckými chyty – opravdu fantazii se meze nekladou.
Určitě je vidět, že se pořadatelé pustili do velkého koláče, protože podlé mého názoru si nastavili vysoké kladné hodnocení a tak trochu si na sebe ušili bič na rok 2018. Závod klapal, jak měl, značení bylo dostačující a pořadatelé si vyhráli i s dobrou náladou v podobě humorných textů u některých překážek. Zjistil jsem, že jednodenní lokální závody mají daleko větší cenu, nežli některé nafouklé a předražené závodní série / neplatí pro všechny /. Rozhodně WILSONKA RACE u mně velice stoupla a za to patří velké dík lidem, kteří tomu věnují svůj osobní čas pro spokojenost druhých – nás závodníků. Škoda, že není soutěž nejlepší organizátor v kat. stavba tratě, občerstvovačka, značení, překážky atd., zde by se určitě team Wilsonka race dostal do vysokých příček. Proto 100% doporučuji tento závod zařadit do vašeho OCR kalendáře v roce 2018! Ještě jednou moc děkuji za super závodní sobotu na Vysočině a v příštím roce přejí celému teamu vyprodaný závod – což je asi největší pochvala. -Z.Š-