SPARTAN RACE BEAST LIBEREC 2017 + REPORT

Název

Popis

DOMA JE DOMA ANEB … „ 7 “ není „ X “
Ihned na začátek musím s velkou poklonou smeknout a poděkovat všem pořadatelům, kteří se činili při sobotním závodě SPARTAN BEAST LIBEREC 2017. Je pravda, že má kritika SR během sezóny proběhla více či méně a byla někdy na místě, ale v Liberci vše bylo jinak : vše klapalo jak mělo, od parkování a prezentaci, arénu až po samotný závod. Né každý si neuvědomuje kolik bezesných dnů a nocí je za organizací tak velkého závodu, potažno celé série. Musím říct, že se uvnitř SR asi něco dělo, protože musím velice vyzdvihnout práci dobrovolníků. Každý člen se snažil opravdu dbát na to, aby všichni závodníci prošli dle pravidel a do toho se snažili povzbuzovat. Bez těchto lidí by to 100% nešlo a pro tyto lidi tleskám ve stoje. Celý závod byl na vysoké úrovni, mnoho různorodých překážek a pro mě byl a je nejhezčím SR v celé sezóně. Děkuji.
Ale jdeme závodit. Jsem v Liberci ve Vesci : areál znám moc dobře. Však jsem tu běžel a pořádal OB závody, jel MTB 24 hodin maraton, a objel pár kol při zimním sprintu na běžkách. Vidím Ještěd - dálka jak na Mys dobré naděje z katamaránu Kryštofa Columba. Popravdě se mi ani trochu do toho nechtělo, proč ? : byl jsem z důvodů pracovního vytížení naprosto unavený a měsíc jsem neběhal – vůbec ! Ještě k tomu jsem si před 14 dny na OCR závodě natrhnul vřetení sval na předloktí, takže jsem nemohl unést tašku s nákupem natož celé tělo na multiringu nebo šplhu. Při fixaci jsem si říkal „ kamaráde ty půjdeš a rupneš někde po cestě “. Cíl byl jasný : 1* dokončit, 2* dokončit zdravý, 3* užít si závod. Nakonec neberu camel bag, ale jen malou ledvinku, měl jsem Info, že na trati nebude jídlo, ale budou tam 4 stojky s vodou. Dobrá volba byla si vzít jiné boty než v kterých běhám OCR a do nich šli silnější ponožky, namazat si vše kde jsou klouby / hlavně chodidla / mrazuvzdornou vazelínou, to zamezilo promrznutí svalů a kloubů. Ráno jsem snědl litr teplé houbové polívky s fazolema a jdu na to.
Dnes stojím úplně vzadu a málem jsem start nestihnul. Menší kolečko, které se vracelo opět do arény nám nastavilo asi tu nejhorší „face“ ! a tou bylo 150m. plavání v 8 stupňové vodě. Kosa asi tak 3 cm, ale i přesto dávám RUČKOVACÍ AČKO i ŠPLH. Přibíhám se smíchem a na pohodu k OŠTĚPU : slaměnému vdovci dávám přímo na komoru, byl min. o metr posunutý dál než bývá zvykem ! je to přece BEAST. MONKEY BAR jsem si byl prohlídnout ještě den před startem, naskakuju a beru mix provazů s kruhy…. zvoním a jdu na SANĚ, které jsou běžné v USA. První PYTLE byla jen libůstka. Věděl jsem, že poběžíme krpál na Pláně, takže jsem si říkal hezky pomalu a počkej na to nejhorší – pytle na sjezdovce. V kopci byl slíbený MEMORY TEST, který jdu za třicet BP, protože jsem si nepamatoval poslední číslici a měl jsem celou cestu zafixováno, že je to „ X “ a ne „ 7 “ . Za Pláněmi se šla ještě další sjezdovka z jižní strany a pak ještě jedna kde se na konci ručkovalo. Padáme přímo pod lany k můstkům K120, ten kopec jsem snad dříve běhával 100x . Otáčím se doprava a myslel jsem, že mi umřou tkaničky u bot !! Vidím nehorázný štrúdl mravenců na černé sjezdovce, a každý si nese svojí 30 kg larvičku ! Právě jsem zestárnul o 1 rok a zhubnul o 5 kg. !! No nic, mačkám do tlamy první gel s BCAA a budu se těšit. Beru pytel na krk a jdu si svoje, tady se snažím využít zkušenosti z expedic, kde ve výšce na 7000 m.n.m. jdeš podobně : noha jde jedna za druhou, pomalu a říkám si hlavně nezastavuj, kopec jak kniha hororu „ TO “ ….nekonečný. Dole zapíjím frťana magnézia kalíšek ionťaku. Bylo za námi cca 18 km a do cíle ještě 9 km. Dobíháme k sedačkové lanovce kde je SLACKLINE, do půlky to prej nestačí, takže mažu rychlých 30 BP. Běžím pomaličku, ještě mě to baví a nic mě nebolí, stále jsem se usmíval na diváky. Dobíhám skupinka chrtů, kteří docela valí rychle a dobíháme na OLYMPUS, vybírám si zadní zeď pro sušší chyty, zazvoním si, kluci dělají BP a slyším „ty vole on to dal“ a jdu na LEZECKÉ ELKO, které klouže jak mejdlo s jelenem, v kapse další zvonek. Potlesk lidiček a pokřik z dálky od známých „ Zdendo makej “ mě žene do cíle. Plním si doplna KÝBL ŠTĚRKU a jdu snad poslední kolečko. Pak jdu už jen zase do vody a na poslední FAJT a přes OHEŇ bez emocí do cíle. Čas 4:23:06 h. a 19 místo s 60 BP není žádná sláva, ale jsem rád jsem doběhl a hlavně jsem si první beast užil. Tato trať mě asi seděla nejvíc ze všech tratí SR. Bohužel čím delší závod a více překážek a mega kopce, tím pro mě lepe : ) Popravdě dostal jsem pracovní nabídku do zahraničí pro rok 2018 a nevím zda se budu vůbec zúčastňovat OCR závodů v ČR, ale do Liberce se budu rád na SPARTAN RACE BEAST vracet.